Castingi

Najbardziej uciążliwe w pracy modelki może wydawać się ciągłe chodzenie na castinigi. Podczas nich modelka musi zmierzyć się z wieloma innymi, pięknymi dziewczynami, co bywa dla niej stresujące. Po jakimś czasie do stresu się w jakiś sposób przywyka, a castingi stają się codziennością. Gdy już modelka podpisze kontrakt z agencją, jest jej zdecydowanie łatwiej, ponieważ agencja pomaga jej w kierowaniu swoja karierą.

Wybierając się na casting warto pamiętać o kilku sprawach. Pierwsza to odpowiedni ubiór. Ubiór powinien podkreślać atuty modelki, ale nie być też zbyt wyzywając. Nie powinien też przytłaczać jej urody. Najbezpieczniej jest wybrać klasyczne, proste ubrania, które podkreślą sylwetkę. Długie nogi podkreślą obcisłe rurki i buty na obcasie. Warto jednak pamiętać, że musi nam być przede wszystkim wygodnie. Przed castingiem pamiętajmy o odpowiedniej ilości snu – niewyspanie będzie widać na naszej twarzy i w naszym nastawieniu. Makijaż powinien być dyskretny, zakrywać ewentualne niedoskonałości i podkreślać zalety. Ważne jest przygotowanie psychiczne. Oczywiście na castingu mogą pojawić się dziewczyny szczuplejsze, wyższe, z ładniejszymi włosami. To nie oznacza jednak, że nie masz szans – może to akurat dziewczyny od Twoim typie urody szuka projektant? Uśmiech, pozytywne nastawienie potrafią przekonać wielu ludzi. Jeżeli się jednak nie spodobasz i usłyszysz niemiłe słowa pod swoim adresem – świat się przecież nie zawali. Trudno jest podobać się wszystkim.

Obecnie łatwiej jest znaleźć interesujący nasz casting, ponieważ wszelkie tego typu informacje znajdziemy w Internecie. Znalezienie odpowiedniej oferty pracy to więc tylko kwestia czasu. Warto uzbroić się w cierpliwość, pracować nad sobą i nie poddawać.

- autor artykułu